Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Program edukacyjno-obronny „Edukacja z wojskiem”

Program edukacyjno-obronny „Edukacja z wojskiem”

We wtorek, 21 maja uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w szkoleniu edukacyjno-obronnym „Edukacja z wojskiem” przygotowanym i realizowanym we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Celem programu jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych. Udział w spotkaniu jest odpowiedzią na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem poprzez podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony.

 Szkolenie doskonale łączyło w sobie teorię i praktykę. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Dzieci miały okazję nawet przejechać się samochodem wojskowym. Nadrzędnym założeniem naszych gości było przekazanie wiedzy i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny, przyjazny i dostosowany do wieku uczniów.
Bardzo serdecznie dziękujemy ppor. Adamowi Jędrzejczykowi, kpr. Maciejowi Sabatowi oraz szer. Grzegorzowi Welikowi za tak cenne i interesujące doświadczenie!

Data dodania: 2024-05-21 10:10:49
Data edycji: 2024-05-22 10:00:56
Ilość wyświetleń: 382

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Strefa nauczyciela

Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Najpiękniejszym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi.

T. Kościuszko
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook