Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Pedagog poleca!

Pedagog poleca!

Drodzy Rodzice!

Warto obejrzeć z dzieckiem film, który w prosty sposób wyjaśnia nam obecną sytuację epidemiologiczną, tłumaczy pojęcie co to jest wirus i jak z nim walczyć. Zapraszamy na seans! Link do filmu poniżej:

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=H0mx90NbvuM,

Pedagog szkolny radzi!

Te wskazówki pomogą w zdalnej nauce:

 1. Samodzielnie lub prosząc o pomoc rodziców zorganizujcie swoje miejsce pracy. W danym dniu macie zajęcia zgodnie z przedstawionym planem lekcji przez wychowawcę.
 2. Bardzo uważnie zapoznajcie się ze wszystkimi materiałami przygotowanymi przez nauczyciela,
  a także z terminami wykonania zadań i sposobami przekazania rozwiązań. Uważnie czytajcie polecenia – jeśli macie wątpliwości, wykorzystajcie - proponowane przez nauczyciela przedmiotu formy komunikacji - w wyznaczonym przez niego czasie, by wyjaśnić je z nauczycielem. Pamiętajcie
  o zachowaniu odpowiedniej formy grzecznościowej oraz podpisywaniu wysyłanych prac.
 3. Jeśli macie rodzeństwo w wieku szkolnym, a w domu nie ma odpowiedniego sprzętu dla każdego
  z Was, wychowawcy ustalą inny sposób Waszej pracy.
 4. Gdy korzystacie z komputera, tableta lub smartfona z kamerą internetową, słuchawkami
  i mikrofonem – sprawdźcie działanie tych urządzeń na przykładowym połączeniu ze swoimi rówieśnikami lub innymi osobami.
 5. Jeśli zajęcia są prowadzone on-line, czyli w czasie rzeczywistym, pamiętajcie, by kilka minut wcześniej zalogować się w odpowiednim miejscu.
 6. Starajcie się aktywnie uczestniczyć w zdalnym nauczaniu. Początkowo taka forma nauki może budzić Wasze obawy, ale przekonacie się, że może być przystępna i atrakcyjna – o to bardzo starają się Wasi nauczyciele.
 7. Starajcie się systematycznie odrabiać zadania domowe i wykonywać wymagane przez nauczyciela aktywności - nie przedłużajcie niepotrzebnie czasu spędzonego przy komputerze. Pamiętajcie, by nie kopiować gotowych rozwiązań i tekstów. Przekazujcie nauczycielowi tylko swoje rozwiązania
  i materiały.
 8. Przestrzegajcie zasad bezpieczeństwa w intrenecie i higieny pracy z komputerem oraz innymi urządzeniami. Informujcie rodziców (opiekunów) o wszystkich sytuacjach, które wzbudziły Wasz niepokój.
 9. W miarę możliwości starajcie się pomagać swoim koleżankom i kolegom z klasy, jeśli mają jakieś trudności w odebraniu wiadomości od wychowawcy lub nauczycieli.
 10. Pamiętajcie, że czasem mogą wystąpić trudności w połączeniu z internetem – nie martwcie się, nauczyciele biorą to pod uwagę, bo też mogą mieć taki problem. Cierpliwie czekajcie, na pewno potem udzielą porady, jak możecie uzupełnić wiedzę, by nie mieć zaległości.
 11. Uczycie się w domu ale pamiętajcie o przerwach i czasie wolnym – w razie poczucia zbyt dużego obciążenia sygnalizujecie to wychowawcy i nauczycielowi przedmiotu.
 12. Drodzy uczniowie klas ósmych - skorzystajcie z materiałów publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, w tym z próbnych testów. Pomogą Wam lepiej przygotować się do egzaminu.
 13. Bardzo ważne – ZOSTAŃCIE W DOMU!

Powodzenia i do zobaczenia w szkole!

Data dodania: 2022-08-10 09:20:31
Ilość wyświetleń: 222

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Strefa nauczyciela

Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Najpiękniejszym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi.

T. Kościuszko
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook