Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Październikowe misje w projekcie ''Empatyczna Klasa'' w klasie IV

Klasa IV bierze udział w projekcie "Empatyczna Klasa". Ma on na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród uczniów.
Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania zgodnie z postawą empatii. 

W październiku uczniowie obchodzili Tydzień Empatii w ramach którego wzięli udział w dwóch akcjach. Pierwszą z nich była zabawa w Cichego Przyjaciela - każdy uczeń losował karteczkę z imieniem koleżanki lub kolegi z klasy i był przez tydzień jego tajemniczym aniołem, który miał za zadanie troszczyć się o wylosowanego rówieśnika, obdarowywać dobrym słowem oraz wsparciem. Po tygodniu zabawy uczniowie wymienili się spostrzeżeniami w rozmowie, podczas której mogli wytypować swojego Cichego Przyjaciela, powspominać w jaki sposób i w jakich działaniach dana osoba starała się być wsparciem dla kolegi lub koleżanki, dając inspirację do bycia koleżeńskim dla innych. 

Drugie działanie w ramach projektu polegało na organizacji Empatycznej Poczty w ramach której każdy uczeń ze szkoły miał okazję napisać jakieś ciepłe słowa dla przypadkowej osoby. Po uzbieraniu setek miłych liścików, uczniowie klasy IV wcielili się w rolę listonoszy, dostarczając życzliwe liściki dla kolegów i koleżanek z innych klas oraz dla pracowników szkoły, sprawiając, że ich dzień od razu stawał się lepszy. 

 

"Dobre słowa nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego".

Blaise Pascal

Data dodania: 2023-11-08 18:06:34
Data edycji: 2023-11-29 15:53:41
Ilość wyświetleń: 197

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Strefa nauczyciela

Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Najpiękniejszym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi.

T. Kościuszko
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook