Szkoła w ruchu


MINIPIŁKA RĘCZNA

Scenariusz zajęć - Minipiłka ręczna

     Na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy V ćwiczyli elementy piłki ręcznej. Były podania, kozłowanie i gra do ławeczki gimnastycznej. Uczniom najbardziej podobały się rzuty do ławeczki, bo nie łatwo było w nią trafić. Tylko nielicznym się udawało!

 


MINIPIŁKA SIATKOWA

Scenariusz zajęć - Minipiłka siatkowa

     Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie klasy VI doskonalą swoją technikę w zakresie gry w piłkę siatkową. Ćwiczą również odbicia sposobem górnym oraz zagrywkę boczną.

 


POLONEZ

Scenariusz zajęć - Polonez

     Podczas zajęć wychowania fizycznego uczniowie z kl. V poznali podstawowe kroki poloneza. Pod kierunkiem nauczyciela powstał układ, który uczniowie zatańczyli do muzyki z filmu "Pan Tadeusz".

 

 


GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

Scenariusz zajęć - Gimnastyka artystyczna

     Podczas zajęć wychowania fizycznego nie ma czasu na nudę. Uczniowie kl. VI, w ramach alternatywnej formy zajęć, ćwiczyli elementy gimnastyki artystycznej. Głównym tematem zajęć były ćwiczenia z piłką.

 

 


TANECZNIE

     Uczniowie kl. VI bardzo lubią tańczyć, dlatego w ramach zajęć pozalekcyjnych uczą się kroków do piosenki YMCA. Co tydzień doskonalą swoje umiejętności, aby móc zaprezentować swoje dokonania przed szerszą publicznością.

 


LUBIMY GRAĆ W PILKĘ NOŻNĄ

     Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie naszej szkoły doskonalą grę w piłkę nożną. Jest to sposób przygotowania się do zawodów sportowych, które mają niebawem odbyć się w naszej gminie.

 


LODOWISKO

     Pierwszy dzień ferii zimowych nasi uczniowie spędzili na lodowisku w Siedlcach. Było dużo śmiechu i zabawy, bo nie wszyscy potrafili jeździć. Do domu wracaliśmy w wyśmienitych nastrojach.

Wycieczka bardzo się dzieciom podobała, wszyscy deklarowali, że chętnie by taki wyjazd powtórzyli.