Kleid Sportschuhe adidas schuhe adidas schuhe nike schuhe schmuck nike schuhe damen Taschen sonnenbrille Chaussure nike chaussure sport sac a main nike chaussure adidas chaussure lunette de soleil Vetement Chaussure adidas

Punkt Przedszkolny


DZIEŃ DZIECKA

 

     Tegoroczny Dzień Dziecka przedszkolaki razem z rodzicami spędziły na festynie rodzinnym zorganizowanym w Ośrodku „Eko – Farma”. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować swój układ taneczny. Dla dzieci przygotowane były atrakcje i poczęstunek.


 "DZIEŃ MAMY I TATY

 

     Dzieci z przedszkola w Jarczewie przygotowały dla swoich kochanych rodziców miłą niespodziankę. Pragnąc uczcić ten wyjątkowy dzień przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

     Po zakończonej części artystycznej dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły upominki, które własnoręcznie wykonały.

Rodzice wraz ze swoimi pociechami brali udział w konkursach i zawodach. Oby więcej takich dni.


 "ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. "EKO-ZWIERZAK".

 

     Konkurs plastyczny pt. „Eko – Zwierzak”, został rozstrzygnięty dnia 11 maja 2017roku. Jury w składzie: p. Katarzyna Bernaciak, p. Agata Piętka, p. Weronika Adamczyk oceniło prace w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie młodszej laureatami zostali:

I miejsce – Ala Pawelec;

II miejsce – Szymon Parzyszek;

III miejsce – Maja Dynek.

W grupie dzieci starszych:

I miejsce – Kacper Pawlak;

II miejsce – Ola Grzyb;

III miejsce – Natalka Deres.

     Jury miało nie byle jaki dylemat, ponieważ wszystkie prace były ciekawe, starannie wykonane i pomysłowe. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali drobne nagrody i dyplomy.

     Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

 

 


"WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT. "DOMISIE W TEATRZE".

 

    10 maja 2017 roku, dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do warszawskiego teatru na spektakl pt.  „Domisie w teatrze”.

     Scena, kurtyna, reflektory, no i oczywiście aktorzy zachwycili wszystkie dzieci. Duzi, czy mali wszyscy kojarzą Domisie z telewizji, toteż jeszcze z większym zaciekawieniem „mała publiczność”’ z Jarczewa obserwowała ich poczynania na scenie.

     „To Domisie, To Domisie, śmieszne stworki, śmieszne pysie.

     Wesolutkie miny mają, do zabawy zapraszają”.

     Tą piosenką rozpoczął się spektakl, który przybliżył wszystkim dzieciom, czym jest teatr. Pysia, Amelka, Eryk i Strachowyj w przystępny dla dzieci sposób wytłumaczyli co to jest scena, rekwizyty, scenariusz, reżyser, itp.

         Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała. Mamy ochotę już na kolejną…

 

 


"ROBIMY PALMY WIELKANOCNE" - ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

 

     Święta wielkanocne już tuż, tuż…

     4 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte –pt. „Robimy palmy wielkanocne”. Dzieci na zajęciach poznały tradycje robienia palm wielkanocnych. Oglądały i nazywały materiały potrzebne do wykonania palemki: bazie, gałązki bukszpanu, suszone trawy, bibułkowe kwiaty, krepinę, sznurek. Po zapoznaniu ze  sposobami wykonywania palmy, dzieci wraz z rodzicami zabrały się ochoczo do pracy.

     W końcu w naszym przedszkolu poczuliśmy świąteczną atmosferę. Dzieci przy małej pomocy pań robiły bibułkowe kwiaty i obserwowały jak mamy scalają kompozycję palmy.  Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszą palemką, która według wierzeń, będzie chronić nasze przedszkole przed wszelkim złem.

 


 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

„Wsiadaj zimo na sanki i uciekaj już. Zabierz śnieżne bałwanki, zabierz wiatr i mróz.”

     21 marca do naszego przedszkola zawitała wiosna. Tego dnia wszystkie dzieci ubrane były na zielono. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją żegnania zimy i powitania wiosny. Oczywiście nie mogło zabraknąć Marzenny – symbolu zimy, którą wykonała mama jednego z przedszkolaków p. A. Parzyszek. Dzieci barwnym korowodem, pożegnały „zimową pannę” i szukały pierwszych oznak wiosny.

     Dzieci bawiły się wesoło i radośnie. Największą atrakcją dnia było malowania farbami wiosennego krajobrazu. W końcu do naszego przedszkola zawitała wiosna. A zimę zapraszamy za rok.

 


 DZIEŃ KOBIET

 

     Ósmy marca to ważny dzień w życiu każdej kobiety i dziewczynki. W naszym przedszkolu jak co roku chłopcy pamiętali o swoich koleżankach i paniach. Największą atrakcją dnia był koncert w wykonaniu chłopców. Piosenka „Smok Rok” na długo pozostanie w pamięci.

Wszystkie kobiety, te małe i duże dziękują za piękne życzenia i prezenty.

 


 PIŻAMA PARTY

 

„Od Trzech Króli, po ostatki,

Wszędzie bale i prywatki.”

     21 lutego w naszym przedszkolu odbyło się Piżamowe Party. Tego dnia dzieci zabrały ze sobą poduszki, kocyki, ulubione książeczki oraz oczywiście piżamki. W czasie zabawy, dzieci jak i panie zaprezentowały i opisały swoją piżamkę. Nie zabrakło również innych zabaw: taniec z poduszką, chodzenie z poduszką na głowie, przenoszenie piłki na poduszce. Za udział w konkursach dzieci zostały nagrodzone smakołykami. Po wyczerpujących zabawach, przedszkolaki miały możliwość krótkiej drzemki przy dźwiękach kołysanki: „A, a, a, kotki dwa”.

     Na zakończenie odbył się bal w piżamowych strojach. Tańcom i harcom nie było końca. To był dzień pełen wrażeń i zabawy, oby więcej takich dni.


 WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY

 

         We wtorek 14 Lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy połączony ze świętem zakochanych. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Tego dnia górny hol zamienił się w Krainę Smerfów. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek. Bal rozpoczął się dobrze znaną wszystkim smerfną piosenką, dzięki której wszyscy uczestnicy przenieśli się do wioski smerfów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. Panie urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy nagradzani byli "smerfnymi piankami".  W trakcie balu działała poczta walentynkowa, z której dzieci odbierały przesłane do nich walentynki.

         Gdy tancerze poczuli się bardzo zmęczeni, panie ogłosiły przerwę na posiłek – słodycze i soczek. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Po godzinie 17.00 zadowolone i pełne wrażeń przedszkolaki wróciły do swoich domów.


 DOKARMIANIE PTAKÓW 

 „Ptaki i dzieci”

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?
Wiadomo, małe dzieci.
O, już biegną dwie dziewczynki.
Rozsypały okruszynki.
Zjadły ptaszki chlebek biały.
Ćwir, ćwir – pięknie dziękowały.

     Niskie temperatury i trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że zima dla ptaków jest ciężkim okresem. Dzieci z przedszkola pamiętają o skrzydlatych ulubieńcach i na zajęciach przygotowały pokarm, który później umieściły w karmniku.


 DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

     Tradycją naszej szkoły jest obchodzenie Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z Punktu Przedszkolnego, bardzo aktywnie zaangażowały się w przygotowania tej uroczystości. 3 lutego 2017 r Babcie i Dziadkowie mogli obejrzeć na scenie  program świąteczny „Jasełka” w wykonaniu swoich wnuków. Piękne dekoracje, stroje i  przede wszystkim występy najmłodszych sprawiły, że brawom nie było końca. Dziadkowie z łezką w oku oglądali występ.

     Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swym kochanym dziadkom drobne upominki. Oby  jeszcze wiele takich imprez przed nami.

 

 


 CHOINKA SZKOLNA

    

     15.01.2017 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Uroczystość  rozpoczęły tańce i zabawy prowadzone przez nauczycieli  i  wodzireja. Na sali zapanowała radość i sielankowa atmosfera. Po części tanecznej przybył do nas Mikołaj z workiem prezentów i obdarował wszystkie dzieci. Następnie przedszkolaki wraz z rodzicami udały się na skromny poczęstunek.

     Po wspólnej zabawie dzieci zmęczone, ale szczęśliwe udały się z rodzicami do domów.

 

 


 WIGILIA

    

     Czas przed świętami Bożego Narodzenia jest wyjątkowo wzruszający i magiczny. Także w naszym przedszkolu atmosfera przedświąteczna udzieliła się wszystkim dzieciom, rodzicom i paniom pracującym w przedszkolu. 22.12.2016 r dzieci zaprosiły swych najbliższych na występ świąteczny „Jasełka”. Następnie wszyscy zebrali się w sali, gdzie  odbyło się dzielenie opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

     Dzieci smakowały kapustę wigilijną, pierogi z kapustą i grzybami oraz inne smakołyki. Dla wielu dzieci takie chwile na zawsze pozostaną w pamięci. 

     Wesołych Świąt!

 

 


 PIECZENIE PIERNIKÓW

    

     Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci wraz z zaproszonym gościem – panią Agatą Parzyszek, mamą jednego z przedszkolaków upiekły pyszne, pachnące pierniczki.

     Po omówieniu, z jakich składników będą robione świąteczne ciastka, przedszkolaki zabrały się do pracy. Mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanego wcześniej przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek : choinek, gwiazdek, pajacyków, aniołków. Gdy pierniczki były już upieczone, dzieci mogły przystąpić do dekorowania lukrem i posypkami w różnych kolorach.

     Część pierników została sprzedana na kiermaszu bożonarodzeniowym, z czego dochód został przeznaczony na cel charytatywny.

 

 


WIZYTA LISTONOSZA W PRZEDSZKOLU

 

Przez ulice długie, od samego rana idzie pan listonosz, torbę ma wypchaną.
Czy pogoda, czy dzień mglisty, pan listonosz nosi listy.
Stuku – Puku proszę wpuście listonosza.
Pan listonosz listy niesie nie pomyli się w adresie."

     Grudzień to miesiąc, kiedy ludzie najwięcej wysyłają kartek pocztowych  i listów, dlatego 7 grudnia 2016r. dzieci z Punktu Przedszkolnego miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat zawodu listonosza. Tego dnia, do przedszkola, został zaproszony specjalny gość - Pan listonosz -  Janek, pracownik Poczty Polskiej w Woli Mysłowskiej. 

     Dzieci mogły obejrzeć jak wygląda strój listonosza oraz logo poczty. Nasz gość zaprezentował wszystkim swoją ogromną torbę, w której nosi listy i opowiedział jak poprawnie adresować kopertę. Pozwolił nam także przymierzyć czapkę listonosza. Przekazał przedszkolakom wiele ciekawych informacji o swojej pracy. Za tak wspaniałe spotkanie podziękowaliśmy Panu listonoszowi gromkimi brawami oraz wręczyliśmy dyplom z podziękowaniem.

 

 


KISZENIE KAPUSTY

 

     Tego dnia zajęcia wyglądały inaczej niż zwykle. Dzieci razem ze swoimi paniami postanowiły ukisić kapustę. Zanim wszyscy zabraliśmy się do pracy, obejrzeliśmy krótki filmik i wysłuchaliśmy piosenki pt. „Kapuściana piosenka”.

     Teraz mogliśmy zabrać się do pracy. Przygotowane składniki dzieci mogły obejrzeć i spróbować. Przedszkolaki z zapałem tarły marchewkę, a później ugniatały kapustę wraz z przyprawami.

Teraz tylko pozostało czekać…

 


 ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

Kiedy smutno ci i źle,

Do pluszaka przytul się.

         W piątek 25 listopada obchodziliśmy „Święto Pluszowego Misia”. Tego dnia atrakcjom nie było końca. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoją ulubioną, mięciutką zabawkę. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia. Bawiły się razem ze swoimi ulubionymi zabawkami oraz tańczyły w rytm „misiowej muzyki”. Dzieci wspólnie z paniami przygotowały tort w kształcie misia, który udekorowany został bitą śmietaną oraz żelkami.

Na koniec dnia dzieci ozdobiły pudełeczko „ misia – pysia”, w którym złożyły obietnice, że będą szanować wszystkie pluszaki.

W podziękowaniu za wspólną zabawę nasze Tygryski otrzymały słodki upominek, który zabrały sobie w kuferku do domu.


 SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

        

     Zapewne każdy z nas spotkał w swoim życiu pielęgniarkę. Wiemy, że ubiera się ona w biały fartuch, robi zastrzyki, pomaga chorym dzieciom i dorosłym. My mieliśmy okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z panią, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka.

     Pani pielęgniarka odwiedziła nasze przedszkole 9 listopada 2016r. i opowiedziała  nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać  infekcjom  (zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania, w podziękowaniu gościowi dzieci zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk i podziękowały za wizytę.

 


 WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

 

Panie policjancie zapytać się chcemy,

jak coś złego zobaczymy,

gdzie dzwonić możemy.

997 taki numer mam jeśli się coś dzieje ja pomogę Wam.

    

     Ważnym wydarzeniem w życiu przedszkolaków była wizyta panów policjantów z Komendy Miejskiej w Łukowie, która odbyła się  24.10.2016r.

     Panowie policjanci podczas luźnej pogadanki rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu i na ulicy. Chętne dzieci zaprezentowały, w jaki sposób należy przechodzić przez ulicę.
W czasie spotkania przypomniano dzieciom o konieczności zapinania pasów w foteliku, noszenia odblasków i zachowaniu gdy zaczepi nas obca osoba. Przedszkolaki zostały poinformowane  jaką postawę muszą przyjąć w czasie kontaktu z nieznanym psem.

     Główną atrakcją dla najmłodszych był pokaz umundurowania panów policjantów i gadżetów, które wykorzystują w swojej pracy.

     W podziękowaniu za przybycie i dobre rady, dzieci zaśpiewały piosenkę pt: „Kolorowe światła” oraz wręczyły policjantom laurkę z podziękowaniami.

 


 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

MY DZIECIAKI PRZYRZEKAMY:

BYĆ OD DZIŚ PRZEDSZKOLAKAMI

NIE GRYMASIĆ I NIE SZLOCHAĆ

ZAWSZE SWOJE PANIE KOCHAĆ

GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ

W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA

NAUCZYMY SIĘ DZIĘKOWAĆ

I PORZĄDNIE SIĘ ZACHOWAĆ

OD DZIŚ ZAWSZE BYĆ ZUCHAMI I DOBRYMI KOLEGAMI.

     17 października dzieci z Punktu Przedszkolnego w Jarczewie podczas uroczystego pasowania  zostały przyjęte w poczet pełnoprawnych przedszkolaków. Dzieci odświętnie ubrane zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Wiersze i piosenki wykonane przez dzieci nagradzane były brawami. Po krótkiej prezentacji artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie przedszkolaków. Pasowania dokonała pani dyrektor – Bożena Miszkurka. Ważnym elementem tej uroczystości był poczęstunek przygotowany w sali przedszkolnej przez rodziców. Dużą niespodzianką była fontanna czekolady i pięknie udekorowany tort. W przerwach między posiłkami dzieci wraz z paniami i rodzicami bawiły się przy muzyce. Zabawom i uciechom nie było końca.

Na zakończenie „przedszkolne zuchy” otrzymały dyplomy i upominki.


 DZIEŃ MARCHEWKI

    

     28 września 2016 roku w ramach programu edukacji żywieniowej zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Solenizantkę przywitaliśmy piosenką „Na marchewki urodziny”. Dzieci różnymi zmysłami poznawały to warzywo. Dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Degustowały marchew i sok marchwiowy. Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursach i zabawach.  Były zabawy muzyczno - ruchowe, zagadki oraz prace plastyczne - oczywiście związane z marchewką. Na zakończenie  dzieci otrzymały marchewkowe czapki. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.

     Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy po prostu marchewkowy.

 


 POWITANIE JESIENI

 

    Dnia 23 września 2016 r. zawitała do nas Pani Jesień.  W tym dniu w naszym przedszkolu dominowały jesienne barwy: żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy. Wszystkie dzieci  zostały  pomocnikami Pani Jesieni, otrzymały  odznaki i opaski  na głowę w kształcie liści.  Nowe dekoracje, piosenki i stroje wprowadziły wszystkich w jesienny nastrój. Nauczycielki przygotowały atrakcje dla wszystkich dzieci.  Podczas zabaw dzieci utrwaliły cechy charakterystyczne dla jesieni. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały jesienne dary zebrane w koszach, rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej.  Prace plastyczne również nawiązywały do tematyki jesiennej. Dzieci wykleiły wydzierankami dwa duże liście.  Na koniec Pani Jesień podarowała każdemu dziecku słodki upominek – ciastko w kształcie listka. W kolorowej i radosnej atmosferze dzieci powitały kolejną porę roku – jesień.