Punkt Przedszkolny


NASZE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

 

     Jesienią za oknem jest ponuro i szaro. Dla poprawienia nastroju na zajęciach plastycznych używamy różnych kolorów tworząc ciekawe prace.

Pomimo, że pogoda nam nie dopisuje w naszym przedszkolu jest barwnie i kolorowo.

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

     W poniedziałek 16.10.2017r. odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla najmłodszych dzieci – czyli Pasowanie na Przedszkolaka.

     Podczas pasowania dzieci zaprezentowały gościom to, czego nauczyły się w tak krótkim czasie w przedszkolu. Część artystyczna z udziałem Pani Jesieni utwierdziła wszystkich obecnych na sali, że maluchy mogą zostać prawdziwymi przedszkolakami. Dzieci złożyły ślubowanie, a pani Dyrektor pasowała dzieci symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tej ważnej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy.

     Aby uczcić ten wyjątkowy dzień po występach przedszkolaki zostały zaproszone do sali, gdzie czekały na nie miłe niespodzianki: tort, upominki od pań i rodziców oraz „suto zastawiony stół”.

     Życzymy najmłodszym aby okres przedszkolny był dla nich radosny, pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń.

 


 DZIEŃ CHŁOPAKA

     W przedszkolu jest wiele uroczystości, które wspólnie celebrujemy. W tym roku nie zapomnieliśmy o naszych „Małych Mężczyznach”. 2 października w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały chłopakom „Sto lat” i wręczyły upominki. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku, po którym dzieci miały wiele energii do wspólnej zabawy przy muzyce.


WYCIECZKA DO ŁUKOWA

 

     29 września tego roku dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do Łukowa. W pierwszej kolejności dzieci obejrzały przedstawienie teatralne. Wspólna zabawa z Papą Smerfem, Ciamajdą i Gargamelem  rozbudziła dziecięcą wyobraźnię oraz wyzwoliła niesamowitą radość.

     Następnie dzieci odwiedziły też Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Spotkanie z pracownikami Straży umożliwiło dzieciom poznanie specyfiki ich pracy. Dzieci oglądały sprzęt i stroje jakie strażacy używają podczas swojej pracy. Dzięki życzliwości panów strażaków uczestniczyliśmy w próbnym alarmie. Niebywałą atrakcją było obejrzenie wozu strażackiego i możliwość wejścia do kosza tegoż pojazdu.

     Przedstawienie teatralne, zwiedzanie Straży to nie wszystkie atrakcje przewidziane na ten dzień. Na zakończenie wyjazdu dzieci mogły wyładować energię w sali zabaw. Basen z kulkami, zjeżdżalnie, liczne tunele troszeczkę zmęczyły maluchów. Jednak zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

 


 POWITANIE PANI JESIENI

 

     23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Jesienna pani również zawitała do przedszkola. Dzieci na zajęciach oglądały, nazywały i smakowały dary znajdujące się w koszu. Pani Jesień miała  przygotowane dla dzieci jesienne zagadki. Nie obyło się bez  zabawy. Wspólny taniec i śpiew z gościem przyniosły wiele radości. Tego dnia każde dziecko złożyło obietnicę, że jesienią będzie uśmiechnięte i radosne.  Na koniec dzieci wykonały szal dla Pani Jesieni na chłodne i deszczowe dni.

Było pięknie, smacznie i kolorowo.

 


 WITAMY W PRZEDSZKOLU

„Jestem sobie przedszkolaczek,

nie grymaszę i nie płaczę.”

     Tak łatwo powiedzieć, gorzej wykonać. Dla maluszków, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, rozstanie z rodzicami, podporządkowywanie nowym zasadom jest wielkim wyzwaniem, z którym muszą się zmierzyć.

     Pięknie przystrojona sala, kolorowe zabawki, tablica interaktywna ułatwiają dzieciom adaptację do nowych  warunków.

     Pierwsze tygodnie z nami. Nie jest źle! Dzielimy się z Wami naszymi wspomnieniami z pierwszych dni w przedszkolu. Trzymamy kciuki za najmłodszych i życzymy powodzenia.