Punkt Przedszkolny


MIKOŁAJKI

 

     6 grudnia przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany gość – Św. Mikołaj. Aby zaakcentować ten wyjątkowy dzień, wszystkie dzieci ubrane były w kolorach czerwieni i miały mikołajowe czapki.

     Dzieci z radością przywitały Św. Mikołaja, śpiewając mu piosenkę. Wszystkie grzeczne przedszkolaki otrzymały piękne prezenty, na które z pewnością sobie zasłużyły.

     Spotkanie minęło w radosnej atmosferze.

 

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

     Każdy duży i mały czasami ma ochotę, przytulić się do pluszowej maskotki, dlatego 24 listopada, w naszym przedszkolu, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

     Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela. Wszystko, co robiliśmy w piątek, związane było z misiami. Dzieci prezentowały swoje maskotki, śpiewały piosenki oraz robiły maskę „Pana Misia”. Wielką atrakcją dla dzieci była fotobudka, w której przedszkolaki mogły zrobić sobie zdjęcie.

     Na zakończenie odbyła się dyskoteka, oczywiście z udziałem naszych pluszaków.

 

 


 DZIEŃ MARCHEWKI

 

Aby pięknym i zdrowym być

Sok marchewkowy trzeba pić.

     W przedszkolu propagujemy nawyki zdrowego odżywiania. Zachęcamy dzieci do jedzenia owoców i warzyw. Kluczowym składnikiem naszej diety powinny być produkty, które poprawiają nasze zdrowie i samopoczucie.

     16 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych związanych z bohaterką dnia.

     Przedszkolaki spożywały marchewkę pod wieloma postaciami. Robiliśmy sok marchewkowy, piekliśmy babeczki. Odważne dzieci chrupały ją na surowo.

     Polecamy wszystkim, było pysznie!

 

 


 "JESTEM KRÓLEM"

 

     W naszym przedszkolu celebrujemy urodziny naszych kochanych dzieci. Jest to bardzo szczególny dzień, w którym solenizant jest w centrum uwagi. Życzenia, sto lat i oczywiście korona sprawiają, że dla dzieci urodzinki w przedszkolu na długo pozostaną w pamięci.

 


NASZE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

 

     Jesienią za oknem jest ponuro i szaro. Dla poprawienia nastroju na zajęciach plastycznych używamy różnych kolorów tworząc ciekawe prace.

Pomimo, że pogoda nam nie dopisuje w naszym przedszkolu jest barwnie i kolorowo.

 


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

     W poniedziałek 16.10.2017r. odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla najmłodszych dzieci – czyli Pasowanie na Przedszkolaka.

     Podczas pasowania dzieci zaprezentowały gościom to, czego nauczyły się w tak krótkim czasie w przedszkolu. Część artystyczna z udziałem Pani Jesieni utwierdziła wszystkich obecnych na sali, że maluchy mogą zostać prawdziwymi przedszkolakami. Dzieci złożyły ślubowanie, a pani Dyrektor pasowała dzieci symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tej ważnej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy.

     Aby uczcić ten wyjątkowy dzień po występach przedszkolaki zostały zaproszone do sali, gdzie czekały na nie miłe niespodzianki: tort, upominki od pań i rodziców oraz „suto zastawiony stół”.

     Życzymy najmłodszym aby okres przedszkolny był dla nich radosny, pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń.

 


 DZIEŃ CHŁOPAKA

     W przedszkolu jest wiele uroczystości, które wspólnie celebrujemy. W tym roku nie zapomnieliśmy o naszych „Małych Mężczyznach”. 2 października w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały chłopakom „Sto lat” i wręczyły upominki. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku, po którym dzieci miały wiele energii do wspólnej zabawy przy muzyce.


WYCIECZKA DO ŁUKOWA

 

     29 września tego roku dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do Łukowa. W pierwszej kolejności dzieci obejrzały przedstawienie teatralne. Wspólna zabawa z Papą Smerfem, Ciamajdą i Gargamelem  rozbudziła dziecięcą wyobraźnię oraz wyzwoliła niesamowitą radość.

     Następnie dzieci odwiedziły też Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Spotkanie z pracownikami Straży umożliwiło dzieciom poznanie specyfiki ich pracy. Dzieci oglądały sprzęt i stroje jakie strażacy używają podczas swojej pracy. Dzięki życzliwości panów strażaków uczestniczyliśmy w próbnym alarmie. Niebywałą atrakcją było obejrzenie wozu strażackiego i możliwość wejścia do kosza tegoż pojazdu.

     Przedstawienie teatralne, zwiedzanie Straży to nie wszystkie atrakcje przewidziane na ten dzień. Na zakończenie wyjazdu dzieci mogły wyładować energię w sali zabaw. Basen z kulkami, zjeżdżalnie, liczne tunele troszeczkę zmęczyły maluchów. Jednak zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

 


 POWITANIE PANI JESIENI

 

     23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Jesienna pani również zawitała do przedszkola. Dzieci na zajęciach oglądały, nazywały i smakowały dary znajdujące się w koszu. Pani Jesień miała  przygotowane dla dzieci jesienne zagadki. Nie obyło się bez  zabawy. Wspólny taniec i śpiew z gościem przyniosły wiele radości. Tego dnia każde dziecko złożyło obietnicę, że jesienią będzie uśmiechnięte i radosne.  Na koniec dzieci wykonały szal dla Pani Jesieni na chłodne i deszczowe dni.

Było pięknie, smacznie i kolorowo.

 


 WITAMY W PRZEDSZKOLU

„Jestem sobie przedszkolaczek,

nie grymaszę i nie płaczę.”

     Tak łatwo powiedzieć, gorzej wykonać. Dla maluszków, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, rozstanie z rodzicami, podporządkowywanie nowym zasadom jest wielkim wyzwaniem, z którym muszą się zmierzyć.

     Pięknie przystrojona sala, kolorowe zabawki, tablica interaktywna ułatwiają dzieciom adaptację do nowych  warunków.

     Pierwsze tygodnie z nami. Nie jest źle! Dzielimy się z Wami naszymi wspomnieniami z pierwszych dni w przedszkolu. Trzymamy kciuki za najmłodszych i życzymy powodzenia.