Punkt Przedszkolny


ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Podręczniki do Punktu Przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017 zamawia i kupuje nauczyciel.

Koszt podręczników (pakiet „Tropiciele”) dla 4- 5-latka – 100 zł

Koszt podręczników (pakiet „Tropiciele”) dla 3- latka - 70 zł

Składka na wyprawkę przedszkolną 50 zł na semestr.

Wpłatę proszę dokonać do 24.06.2016 roku do Pani Lidii Klimek

 


 WYCIECZKA DO ŁUKOWA

 

     Dnia 3 czerwca 2016 roku wybraliśmy się do Łukowa.

Pierwszym punktem wycieczki było kino. Obejrzeliśmy zabawną bajkę „Angry Birds”. Śmiechu było „po pachy”. Każdy w ogromnych okularach śledził kolejne losy bohaterów.

     Następnie udaliśmy się na salę zabaw „Arkabos”, gdzie zostaliśmy przeniesieni do zaczarowanej krainy niekończącej się zabawy. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcyjnych zabawek : karuzela, tor przeszkód, basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, „małpi gaj”, samochody i traktory na pedały i wiele innych. Dzieci w końcu mogły hulać do woli. Krzykom i śmiechom nie było końca. W przerwie zabawy udaliśmy się na pyszny obiad.

     Wykończeni, ale jakże szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

 

 


 DZIEŃ ZIEMI

    

         Z okazji obchodów Dnia Ziemi dzieci z Punktu Przedszkolnego zorganizowały akcję „bratek”.

Dnia 22 kwietnia każdy przedszkolak przyniósł pięknego bratka. Wszystkie kwiatki zostały posadzone w donicach przed szkołą.

Akcja sadzenia kwiatków ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszej szkoły.

 

 

 


 FRYZJER

„Wybrać zawód- trudna sprawa, dla nas jeszcze to zabawa”.

Tygryski odwiedziła prawdziwa fryzjerka. W dodatku dobrze znana dzieciom, bo to mama naszego przedszkolaka - pani Magda Pietrzak. Jednak dziś przyszła w zupełnie innej roli. Mama Marysi przyniosła dużą walizkę na kółkach, a w niej wszystko czego potrzebuje fryzjer:  

  • suszarka,
  • prostownica,
  •  lokówka,
  •  nożyczki,
  •  szczotki,
  •  grzebienie,
  •  wałki,
  •  spinki,

·          lakiery do włosów, a nawet specjalną pelerynkę, żeby ostrzyżone włoski nie spadały na ubranie i taki śmieszny pędzelek do strzepywania włosów z szyi. Wszystkie dzieci chciały choć przez chwile zostać asystentami fryzjera i jeśli tylko trzeba było, dzielnie trzymały potrzebne rzeczy do uczesania. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury. Wszystkie dzieci czuły się wyjątkowo tego dnia ponieważ zostały przepięknie uczesane. Radość dzieci była nie opisana.

Pani Magdzie serdecznie dziękujemy za chęci, za zaangażowanie i tak bliskie dziecku zaprezentowanie swojej profesji. Pasją zarażamy dzieci przez żywy kontaktJ


 SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

     Bardzo lubimy zapraszać gości, dlatego jak co roku zawitała do nas pani pielęgniarka. Byliśmy bardzo ciekawi co przygotowała dla nas tym razem. Spotkanie przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Wszystkie Tygryski miały mnóstwo pytań. Pani Justyna opowiedziała dzieciom o zdrowym odżywianiu, o prawidłowym dbaniu o higienę, oraz co zrobić by być odporniejszym. Jak zawsze pani pielęgniarka miła ze sobą tajemniczy kuferek, w którym miała wiele ciekawych przyrządów pomagających jej w pracy. Bardzo dziękujemy za wizytę.

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  

„…bo na świecie nie znajdziecie

 takich bajek  i zagadek,

jakie wnukom opowiada

moja babcia i mój dziadek...”

         Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodu, są takie dwa dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto kochanych Babć i Dziadków. Już od początku roku w przedszkolnych salach słychać było  piosenki  oraz wiersze. To nasze przedszkolaki przygotowywały się do spotkań. W tym roku grupa Tygrysków przygotowała dla  swoich Gości program artystyczny, zaprezentowała wspaniałe występy, po obejrzeniu których niejednej babci i dziadkowi  łezka kręciła się w oku. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki a na koniec wręczyły  własnoręcznie przygotowane podarunki.

     Nie mogło zabraknąć poczęstunku, o który zadbali rodzice.

     To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy.


 ODWIEDZINY GIMNAZJALISTÓW

    

     W ramach projektu „Poczytajmy”, odwiedzają nas gimnazjaliści z Mysłowa. Tym razem przyjechali do nas z teatrzykiem. Wszystkie przedszkolaki bardzo lubią te spotkania, zawsze słuchają i oglądają bajki z zaciekawieniem. Na koniec gimnazjaliści rysują z Tygryskami prace plastyczne oraz prowadzą kilka ciekawych zabaw ruchowych.

     Bardzo dziękujemy za odwiedziny i czekamy na kolejne.

 


 MIKOŁAJKI

 

     Dnia 7 grudnia do naszego Przedszkola zawitał oczekiwany przez cały rok gość - św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać Świętego. Gdy tylko pojawił się w drzwiach pięknie udekorowanej sali, na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech.
     Tygryski odśpiewały na przywitanie Mikołaja piosenkę „Mikołaju, Mikołaju”, która bardzo spodobała się naszemu gościowi. Mikołaj przygotował dla każdego dziecka piękne podarunki, które miał ukryte w wielkim czerwonym worze. Radości i uśmiechów było co nie miara. Każdy dziękował Mikołajowi i na pożegnanie zatańczyliśmy z Mikołajem taniec „Kaczuszki”. Mamy nadzieję że w przyszłym roku znów wszystkie przedszkolaki będą grzeczne oraz przygotowane na wizytę Świętego Mikołaja.

 


WYCIECZKA

 

     27 listopad dostarczył dzieciom wiele radości. Przedszkolaki, zerówka, dzieci z klasy I, II, III wybrały się na sale zabaw „Fikoland” w Garwolinie, gdzie w końcu mogły „brykać” do woli. Baseny pełne piłek, trampolina, zjeżdżalnie, huśtawka to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na dzieci!

     Po pełnej emocji zabawie, z uśmiechem na buzi udaliśmy się na posiłek do Mc Donalds. Zmęczone, ale bardzo szczęśliwe maluchy wróciły bezpiecznie do domu.

 


 ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

     We wtorek, 24 listopada 2015r, w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto Pluszowego Misia”. W dniu tym najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu.

     Zabawę rozpoczęliśmy od malowania twarzy, później wszystkie dzieci zaprezentowały swoich pluszowych przyjaciół. Ogromną atrakcją dla grupy „Tygrysków” było obejrzenie inscenizacji teatralnej pt. „Ucieczka smoków” w wykonaniu uczniów klasy II pod opieką  p. Teodory Pierścionek. W ten uroczysty dzień przedszkolaków odwiedziły też dzieci z Gimnazjum im. Ks. J. Twardowskiego w Mysłowie. Dzieci słuchały opowiadania pt.” Masza i Niedźwiedź”. Mali artyści razem ze starszakami narysowali portret misia.

     „Święto Pluszowego Misia” to doskonała okazja, by upiec „małe co nieco”, dlatego następnym punktem spotkania było robienie babeczek. Upieczone i wystudzone pyszności zostały udekorowane przez najmłodszych.

     Na zakończenie spotkania każdy otrzymał pieska zrobionego z balonu. Piosenką „Jadą, jadą misie…” zakończyliśmy nasz dzień w przedszkolu.

 


 CYRK HECA

     W naszym przedszkolu nigdy nie jest nudno. Tym razem odwiedził nas CYRK HECA. Dwóch niezwykle utalentowanych artystów, wprowadziło nas w magiczny świat. Była żonglerka, występy na wysokościach oraz śliczny mały piesek. Musimy przyznać, że było bardzo śmiesznie, a naszym Tygryskom nie zabrakło odwagi by dotknąć węża J

 


 LEKCJA HISTORII

     20 października tego roku naszą szkołę odwiedzili niespotykani goście – „Słowianie”.  Pokazali przedszkolakom lekcje historii w bardzo ciekawy sposób. Była walka wręcz, narzędzia tortur i wiele niespodzianek. Tygryski z zaciekawieniem oglądały pokaz. Na koniec każdy miał możliwość z bliska obejrzeć rekwizyty.  Bardzo dziękujemy za wspaniałą  lekcję.

 


MAMO, TATO "JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM"

     Dzień 15 października pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której Tygryski zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i  taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Bożena Miszkurka dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek.


 ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

„Uśmiechnij się, a cały świat uśmiechnie się do ciebie”

     Każdy zdążył się zorientować, że grupa Tygrysków jest zawsze uśmiechnięta. Z tego powodu, 2 października, postanowiliśmy podzielić się tym uśmiechem z całą szkołą. Przedszkolaki witały wszystkich krótkim wierszykiem,  rozdawały uśmiechnięte buźki. Mamy nadzieję, że choć w ten jeden dzień, u każdego na twarzy pojawił się uśmiech.

Uśmiechu na co dzień przedszkolaki!

 


 LOGOPEDA

     W każdą środę, w grupie Tygrysków, gości pan Andrzej Sprycha. Jest on logopedą i dba o to, by nasze przedszkolaki od początku ćwiczyły aparat mowy. Wszystkie dzieci bardzo lubią zajęcia z panem Andrzejem i bardzo chętnie w nich uczestniczą.

 


 DZIEŃ CHŁOPAKA

     Przypadający na środę - 30 września - „Dzień Chłopaka”, jak co roku, upłynął Tygryskom w radosnej atmosferze. Wszyscy chłopcy, w tym wyjątkowym dla siebie dniu, z radością wysłuchali tradycyjnego „Sto lat” oraz różnorodnych życzeń składanych ze strony koleżanek. Oczywiście każdy Tygrysek dostał piękny upominek.

Wszystkiego najlepszego chłopaki!

 


 ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW

     20 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. Nie mogliśmy zapomnieć o takim święcie. 22 września grupa Tygrysków dołączyła się do obchodów tego szczególnego dnia.  Na początku zrobiliśmy krótką pogadankę na temat Dnia Przedszkolaka. Odpowiedzi były zaskakujące. Następnie wspólnie zrobiliśmy plakat i malowaliśmy buźki. Ten dzień grupa Tygrysków spędziła na sportowo. Były zawody - rzuty kołem, taniec z balonem, łapanie baniek mydlanych. Oczywiście nie zabrakło nagród. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową opaskę.

Wszystkim Przedszkolakom życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TYGRYSKI POZNAJĄ OKOLICĘ

    

     Rok szkolny dopiero się zaczął, ale przedszkolaki nie próżnują. 7 września Tygryski wybrały się na pierwszy spacer po okolicy. Był śpiew, obserwowanie przyrody. Dzieci poznały zasady zachowywania się w szatni i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Wszyscy zapamiętali reguły wzorowo.

 


WITAMY W PRZEDSZKOLU!!!

„Jestem małym przedszkolakiem,

nie grymaszę  i nie płaczę...”

 

            1 września wszyscy nauczyciele i przedszkolaki wraz z rodzicami zjawili się w szkole w pełnej gotowości do rozpoczęcia roku szkolnego. Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła dzieci i rodziców do sali przedszkolnej, gdzie poznali swoją Panią. Dzieci były oczarowane nową kolorową salą i zabawkami.

Czekają nas liczne wyzwania, ponieważ grupa liczy 25 dzieci z tego większość to przedszkolaki, które rozpoczynają edukację przedszkolną. Wierzymy, że przy wsparciu rodziców przejdziemy trudny okres adaptacji bez wielkich emocji!