Punkt Przedszkolny


DZIEŃ DZIECKA

     W niedzielę 02.06.2013 w miejscowości Dwornia obchodziliśmy Gminny Dzień Dziecka.  W spotkaniu brały udział dzieci ze wszystkich szkół z terenu Gminy Wola Mysłowska. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały występ. Dzieci mogły korzystać z różnych atrakcji. Na zakończenie na dzieci czekał poczęstunek oraz nagrody.

 


ŚWIĘTO NASZEJ MAMUSI I TATUSIA

     Dnia 27 maja  w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto. Uczniowie z całej szkoły przygotowali piękny występ z okazji Dnia Matki i Ojca. Po raz pierwszy w tak ważnym wydarzeniu uczestniczyło przedszkole. Dzieciaczki przygotowały przedstawienie dla rodziców, które zakończyło się gromkimi brawami. Na  zakończenie rodzice zostali obdarowani upominkami od swoich pociech i zaproszeni na słodki poczęstunek.

     Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy sto lat w szczęściu i zdrowiu.

 


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     Dnia 12 kwietnia w Punkcie Przedszkolnym w Jarczewie odbyło się spotkanie z Panami policjantami. Po krótkiej pogadance policjanci opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca, oraz jak zachować się w trudnych sytuacjach. W trakcie wizyty odbył się konkurs dotyczący bezpieczeństwa na drodze, zakończony słodkimi nagrodami. Przedszkolaki znają numer 997 oraz 112 i wiedzą jakie jest ich przeznaczenie. Panom policjantom dziękujemy bardzo za pouczające spotkanie.

 


SPOTKANIE Z RODZICAMI

      Dnia 21.03.2013 o godz. 1330 odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rekrutacji przedszkolaków na nowy rok szkolny.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21.03.2013 przedszkolaki chcąc pożegnać zimę zrobiły marzannę.


INTEGRACJA Z KLASA ZEROWĄ

      Wspólne zabawy i gry ze starszymi kolegami i koleżankami.


CHOINKA

     Dnia 10.02.2012r. w naszej szkole odbyła się choinka. Po raz pierwszy uczestniczyli w niej przedszkolaki. Dzieci były pod wrażeniem przystrojonej sali. Świetnie bawiły się przy piosenkach typu „Kaczuszki” granych przez zespół muzyczny. W czasie poczęstunku, który przygotowali rodzice, dzieci odwiedził Święty Mikołaj, wręczając każdemu paczkę słodkości. Przedszkolaki razem z rodzicami bawili się świetnie.

 

 

 


BAL KARNAWAŁOWY

     Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często długo wyczekiwany. W naszym przedszkolu bal odbył się 8 lutego 2013 r. Starym zwyczajem ważnym atrybutem imprezy był ciekawy strój wszystkich uczestników balu. Tego dnia przedszkolaki zmieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, rycerzy, spider-manów i inne ciekawe postacie bajkowe. Skoczna, rytmiczna muzyka zachęcała do tańców, a wspólne zabawy, konkursy sprawiły dzieciom wiele radości - co było naszym głównym celem.

 


WIZYTA ZESPOŁU LIMBOS

     Dnia 7.02.2013 r. nasze przedszkole odwiedził zespół muzyczny LIMBOS. Tytuł koncertu to; „Muzyczne serce człowieka”.  Muzycy wprowadzili dzieci w świat muzyki i tańca. Przedszkolaki bawiły się razem z zespołem słuchając i śpiewając piosenki. Dzieci podziękowały za występ gromkimi brawami i wspólnie zaśpiewali piosenkę „Szczotka, pasta”.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 21.01.2013

 KAŻDEGO ROKU O TEJ SAMEJ PORZE

KAŻDY WNUK ŻYCZY CO TYLKO MOŻE

I KORZYSTAJĄC Z TEJ SPOSOBNOŚCI      

WNUCZĘTA ŻYCZĄ - SZCZĘŚCIA

ZDROWIA I RADOŚCI

 

 

     W naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka był świętem uroczyście obchodzonym. Grupa MUCHOMORKI przygotowała przedstawienie. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem obserwowali popisy aktorskie i wokalne swoich pociech, nagradzając występy gromkimi brawami.  Po występach była okazja do wspólnej zabawy. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i obdarowani miłym upominkiem.


WIGILIA

     Dnia 21.12.2012r. w przedszkolu w Jarczewie obyła się Wigilia. Rodzice przygotowali pyszne potrawy, a dzieci pięknie udekorowały stół. Wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Atmosfera była prawdziwie świąteczna. Na zakończenie śpiewaliśmy kolędy.


KONKURS "NAJŁADNIEJSZA DEKORACJA ŚWIĄTECZNA"

     Dnia 17.12 2012 w grupie „Muchomorki” rozstrzygnięto konkurs pt. „Najładniejsza dekoracja świąteczna”. Udział wzięło 22 przedszkolaków i wszyscy otrzymali nagrody. Gratulujemy!


ŚWIETY MIKOŁAJ W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

 

Czy wy wiecie, czy nie wiecie?

Mikołaje są na świecie!

Czy wierzycie lub też nie,

Mikołaj odwiedzi mnie! 

     Dnia 6 grudnia 2011r. do dzieci z Punktu Przedszkolnego Przybył Święty Mikołaj. Był to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie przedszkolaki. Dzieci powitały Mikołaja wspólną piosenką „Pada śnieg”. Święty Mikołaj był zachwycony występem  dzieci. W dowód wdzięczności postanowił wszystkim przedszkolakom wręczyć piękne paczuszki. Zawartość paczek wywołała na twarzach dzieci uśmiech i widać było ogromną radość. Muchomorki rozmawiały z Mikołajem, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. A na koniec mała „sesja zdjęciowa” i poczęstunek dla zmęczonego gościa-tradycyjnie mleko i ciastko. Smutno było żegnać się z Mikołajem, ale mamy nadzieję, że za rok ponownie nas odwiedzi.

 

 

 


WARSZTATY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE

     W środę 28 listopada w Urzędzie Gminy w Woli Mysłowskiej odbyły się warsztaty psychologiczno- pedagogiczne poprowadzone przez p. trener Zofię Skrzymowską- dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Łukowie.          W warsztatach wzięli udział rodzice, pracownicy Urzędu Gminy oraz nauczyciele pracujący w Punktach Przedszkolnych. Tematem spotkania były etapy rozwoju dziecka, mowa dziecka, normy rozwojowe. Na koniec istniała możliwość zadawania pytań osobie prowadzącej na które pani Skrzymowska chętnie odpowiadała.


SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

     9 października do przedszkolaków przyjechała pani pielęgniarka która rozmawiała z dziećmi na temat higieny osobistej.


     Sala punktu przedszkolnego zmieniła wygląd. Pojawiły się ilustracje do popularnych utworów: „Lokomotywa” i „Rzepka” J. Tuwima oraz kolorowe obudowy na grzejniki.


"MALI LUDZIE - WIELKA POMOC"

     19 września w punkcie przedszkolnym odbyło się pierwsze comiesięczne spotkanie  osób realizujących projekt -  „Mali ludzie- wielka pomoc”. Spotkanie prowadziła Pani Zofia Mikusek – koordynator projektu.

 W spotkaniu uczestniczyli:

·         Wójt Gminy Władysław Mika,

·      Skarbnik gminy – Kinga Szerszeń,

·      Inspektor do spraw oświaty – Elżbieta Czajka,

·      Dyrektorzy szkól w których realizowany jest projekt

-   Anna Pietrzak,

-   Grzegorz Pacek,

-   Bożena Miszkurka

     Tematem przewodnim  była informacja na temat zadań realizowanych w miesiącu wrześniu oraz planu działań na miesiąc październik 2012.


SPACER

     11.09.2012 po drugim śniadaniu przedszkolaki wraz z opiekunkami udały się na swój pierwszy spacer po okolicy. Dzieci miały możliwość bawienia się na placu zabaw oraz obserwowały przyrodę i zbierały żołędzie.

 


OTWARCIE PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

     03.09.2012 także nastąpiło uroczyste otwarcie Punktu Przedszkolnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt nosi nazwę „Mali ludzie- wielka pomoc!”

     Do punktu w Jarczewie uczęszcza 22 dzieci. Wychowawcą grupy jest Pani Weronika Adamczyk, pomocą w punkcie jest Pani Lidia Klimek. Dzieci także uczęszczają na zajęcia z rytmiki prowadzone przez Panią Agatę Piętka oraz na zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez Panią Izabelę Has.

     W ciągu dnia dzieci zapewnione mają drugie śniadanie oraz obiad.

Do Rady Rodziców zostali wybrani:

p. Marta Grudzińska

p. Edyta Ciołek

p. Anna Kaczmarczyk

p. Edyta Mućka