Aktualności 2014-15


WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

Dofinansowanie będzie przysługiwać:

 • Uczniom, którzy w  roku szkolnym 2015/2016 będą uczyć się w klasie III szkoły podstawowej, w klasie III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia oraz w klasie IV technikum.
 • Uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty:
 1. słabowidzącym,
 2. niesłyszącym,
 3. słabosłyszącym,
 4. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
 5. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
 6. z niepełnosprawnością ruchową  w tym z afazją,
 7. z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
 8. z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej
  - posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty

Z programu korzystać będą mogli tylko uczniowie, u których w rodzinie dochód na osobę wynosić będzie nie więcej niż 574 zł.

Źródło:

Wzór wniosku do pobrania:      Wniosek

 


WAKACJE

1.    W dniach od 27.07.2015 – 09.08.2015 organizowane są kolonie w Kołobrzegu dla dzieci płatników KRUS. Opiekunem na koloniach będzie p. Sylwia Chojniak. Koszt kolonii 400zł.

2.      W dniach od 11-18.07.2015r. odbędzie się wyjazd na Hel. Cena kolonii 500zł.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

     I wreszcie nadszedł tak upragniony dla wszystkich uczniów dzień! 26.06.2015 roku spotkaliśmy się aby odebrać świadectwa i rozpocząć wakacje. Pożegnaliśmy także absolwentów klasy szóstej, którzy zakończyli edukację w naszej szkole. Wszyscy uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce otrzymali nagrody. Dodatkowo, Pani Dyrektor wręczyła puchary: Maksymilianowi Szewczakowi- za ducha walki w pokonywaniu trudności, Erwinowi Podołowskiemu- za osiągnięcie maksymalnego wyniku na sprawdzianie klasy szóstej z języka angielskiego oraz Damianowi Grzybowi- za osiągnięcie maksymalnego wyniku na sprawdzianie klasy szóstej z matematyki.

     Wręczone zostały także listy gratulacyjne dla rodziców uczniów klasy szóstej. Otrzymali je Państwo: Beata i Bogdan Kaszubowie oraz Wioletta i Piotr Podołowscy.

     Ważnym wydarzeniem było wręczenie stypendiów wójta gminy Wola Mysłowska oraz nagrody im. Zofii Jarzęckiej.

Laureaci stypendium wójta:

1. Dawid Ciołek- kl. IV

2. Gabriela Kaszuba- kl. VI

3. Erwin Podołowski- kl. VI

4. Natalia Tratkiewicz- kl. VI

 

Nagrodę im. Zofii Jarzęckiej otrzymała:

Gabriela Kaszuba- kl. VI

     Specjalną nagrodę ufundowaną przez Państwa Elżbietę i Grzegorza Siwików otrzymał Damian Grzyb z kl. VI. Damian otrzymał nagrodę za ogromną motywację do nauki i poprawę w zachowaniu, jakie wykazał w tym roku szkolnym.

     Uczniowie pożegnali także Pana Piotra Kajdę, który po rocznym zastępstwie kończy pracę w naszej szkole. Panu Piotrowi życzymy dużo sukcesów i zapału do dalszej pracy.

     Uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy spokojnych wakacji.


PIKNIK

     22 czerwca dzięki uprzejmości Pana Janusza Kołnierzaka nasi uczniowie mieli możliwość przeżyć jeszcze jeden dzień dziecka. Naszym uczniom udostępnione zostały dmuchańce, kulki i inne atrakcje, dzięki którym aktywnie i radośnie spędzili dzień. Szaleństwom nie było końca, dopisywały wspaniałe humory i piękna pogoda. Dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas młodszych wzięły udział w ognisku zorganizowanym przez rodziców.


WIECZOREK KLASY VI

     Wraz ze zbliżającym się końcem roku, nieuchronnie nadchodzi czas pożegnania klasy szóstej. Uczniowie oraz ich rodzice zaprosili nas na wieczorek pożegnalny, w piątek 19 czerwca. Była to okazja do spotkania, wspólnych zabaw i rozmów. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory, ciężko było zejść z parkietu i pożegnać się.

     Żegnając uczniów klasy VI chcemy serdecznie podziękować Natalii Tratkiewicz oraz Gabrysi Kaszubie za pracę w Samorządzie Uczniowskim, za wszystkie inicjatywy i pomysły, którymi dzieliły się przez cały rok szkolny. Życzymy dalszych sukcesów i pomysłów w nowej szkole!

                                                        Opiekun Samorządu


DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

     1 czerwca w kalendarzu znajduje się bardzo ważna data - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dzień ten świętowaliśmy w naszej szkole uroczyście, zabawom, zawodom, tańcom nie było końca! Rodzice przygotowali poczęstunek dla swoich dzieci. Był to bardzo miły i pogodny dzień dla wszystkich.


GMINNY DZIEŃ DZIECKA

     30 maja 2015 roku już kolejny raz uczniowie naszej gminy spotkali się na Gminnym Dniu Dziecka. Tym razem spotkanie odbyło się na EkoFarmie. Dzień był wypełniony licznymi zabawami, konkursami i zawodami sportowymi. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z dmuchanych zjeżdżalni, otrzymali posiłek. Każda ze szkół dostała sprzęt sportowy. Dopisała nam piękna pogoda i towarzyszyły nam doskonałe humoryJ wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

"BEZPIECZNIE NA WSI - ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI"

 

      27.05.2015 roku w Oddziale  Regionalnym KRUS w Lublinie odbyło się  uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego  V Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego pod hasłem ,, Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki’’.

Celem konkursu było:

 · promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich,

 · poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze  szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich;

 · rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

 

     W konkursie wzięło udział 4845 uczniów z 296 szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego.

Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy I  naszej szkoły  Julia Bernaciak,  której praca została wyróżniona w kategorii klas O-III .

Julka otrzymała nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


VI GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     Już szósty raz odbył się konkurs sprawdzający poziom wiedzy języka angielskiego uczniów z naszej gminy. W tym roku spotkaliśmy się 27 maja. Rywalizacja była bardzo zacięta, wyniki konkursu były bardzo wysokie i wyrównane. W konkursie wzięli uczniowie ze szkół:

Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Lisikierzu przygotowani przez Panią Agnieszkę Talarek

Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika przygotowani przez Panią Elżbietę Fornal

Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego przygotowani przez Panią Monikę Oszal

Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki przygotowani przez Panią Izabelę Has

     Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: ustnej i pisemnej. Wyniki przedstawiają się następująco:

Część ustna:

Klasy młodsze- Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Wandowie

Klasy starsze- Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Twardowskiego w Mysłowie

 

Część pisemna:

Klasy młodsze:

I miejsce- Krystian Pietryka, kl. III, SP LISIKIERZ

II miejsce- Jakub Kuźma, kl. III, SP LISIKIERZ

III miejsce- Patrycja Lewandowska, kl. III, SP JARCZEW

Klasy starsze:

I miejsce- Gabriela Kaszuba, kl. VI, SP JARCZEW

II miejsce-  Weronika Sadło, kl. V, SP WANDÓW

III miejsce- Maksymilian Szewczak, kl. VI, SP JARCZEW

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez szkołę i dyplomy.


DZIEŃ MATKI

„A ja wolę moją mamę,
co ma włosy jak atrament,
złote oczy jak mój miś
i płakała rano dziś”
.

     Któż z nas choć raz w życiu nie zaśpiewał tej piosenki? Szczególnie 26 maja pamiętamy o naszych kochanych mamach i ich święcie. My natomiast na ten dzień zaprosiliśmy na część artystyczną mamy i tatusiów, którą zaprezentowaliśmy 26 maja, we wtorek w naszej szkole. Życzeniom, piosenkom i tańcom nie było końca! Po wszystkim rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


VIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

         12 maja bieżącego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Gustawa Wyssogoty Zakrzewskiego w Woli Mysłowskiej odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem Polska średniowieczna w kronikach Jana Długosza. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Kaszuba i Radek Głębicki, uczniowie klasy VI.

         W tym roku uczestników czekało trudniejsze zadanie. Musieli oni recytować fragmenty kronik pisanych prozą. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Z naszej szkoły III miejsce zajęła Gabriela Kaszuba. Gratulujemy!


WYCIECZKA DO WARSZAWY

     27 kwietnia udaliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Towarzyszyła nam niezwykle piękna pogoda, tak więc z chęcią pospacerowaliśmy po stolicy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego, wybraliśmy trasę ekskluzywną, dzięki której zobaczyliśmy jak wygląda trasa piłkarza przed meczem, jak spędzają oni czas, byliśmy tez w studio prasowym. Po zwiedzaniu z przewodnikiem udaliśmy się na taras widokowy. To dopiero były wrażenia! Mogliśmy zobaczyć cały stadion z samej góry! Po krótkim odpoczynku poszliśmy do znajdującego się przy wejściu na stadion Oceanarium Prehistorycznego.

     „Oceanarium Prehistoryczne 3D to pierwszy na świecie obiekt, który "ożywia" prehistoryczne stworzenia morskie. We wnętrzach kina naprawdę można poczuć się jak w środku oceanu! Z wykorzystaniem najnowszych technologii 3D i we współpracy z paleontologami udało się zrekonstruować najciekawsze prehistoryczne stworzenia wodne, które żyły w głębinach oceanu w okresie od ok. 350 milionów do 1,5 miliona lat temu. Wszystkie pływające u nas gady, ryby i ssaki prehistoryczne są w swoich naturalnych wymiarach. Aby odkrywać piękno morskich głębin nie musisz planować wycieczki na odległe rafy koralowe.” (ze strony http://oceanarium3d.pl/o-nas)

     W Oceanarium mogliśmy podziwiać niesamowite gatunki, które żyły przed milionami lat a także, byliśmy zaatakowani przez ogromnego rekina, co napędziło nam trochę strachu J

     Ostatnią atrakcją był seans w kinie 6D, dzieci mogły wybrać sobie film, część poszła na „Machinę Czasu” a część na „Epokę Lodowcową”. „ Film Machina czasu” także przeniósł nas w czasy prehistoryczne. Ruchome fotele, woda, śnieg, wiatr, ogień i bańki mydlane- tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć podczas seansu, dlatego też opuściliśmy salę kinową mokrzy!

     Była to niezwykle atrakcyjna wycieczka, podczas której zdobyliśmy mnóstwo ciekawych informacji.


DZIEŃ ZIEMI

     Kiedyś, w cza­sie roz­mo­wy o osiągnięciach współczes­nej techni­ki, Geor­ge Ber­nard Shaw powiedział:

"Te­raz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie". 

Z takim też przesłaniem 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Przedstawienie przygotowane przez Panią Barbarę Szyszkiewicz wraz z klasą VI miało na celu uświadomienie naszym uczniom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę, tak aby mogła służyć ona przyszłym pokoleniom. Pamiętajmy więc o tym, nawet  w najmniejszych działaniach!

     Tego samego dnia przyjechało do nas kino objazdowe i uczniowie mogli obejrzeć film „Pingwiny z Madagaskaru”.

 


EKSPERYMENTY

     16 kwietnia odwiedzili nas bardzo ciekawi goście… byli to uczniowie z gimnazjum w Mysłowie. Przyjechali by pokazać nam mnóstwo ciekawych eksperymentów, jakie przygotowują wraz z nauczycielami na zajęciach dodatkowych w szkole. Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w te eksperymenty i dużo się nauczyli w ten sposób. 

     Zapewniamy, że nie były to jednak żadne niebezpieczne i groźne eksperymenty.


"PIERWSZA POMOC W BAJKOLANDII"

     „Pierwsza pomoc w Bajkolandii”- taki tytuł nosił spektakl, który został wystawiony w naszej szkole 13 kwietnia. W bardzo przystępny sposób aktorzy pokazali uczniom, szczególnie tym najmłodszym, jak trzeba pomagać i co trzeba robić w sytuacjach kryzysowych. Nie zabrakło też śmiechu i radosnych scen, było to bardzo pouczające przedstawienie.WESOŁE NUTKI - ŁUKÓW 2015

         Dnia 11 kwietnia 2015 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XXXVI Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ”Wesołe Nutki”. Naszą szkołę  reprezentowały dwie uczennice. W kategorii klas I-III wystąpiła Katarzyna Skwarek – uczennica klasy II, w kategorii klas IV-VI wystąpiła Gabriela Kaszuba – uczennica klasy VI. Kasia zaśpiewała piosenkę „Książeczki bajeczki”, a Gabrysia piosenkę pt. „Wszystkim ludziom na świecie’’.

         Dziewczynki pięknie wykonały przygotowane piosenki. Otrzymały drobne upominki i pamiątkowe dyplomy. Był to nasz pierwszy udział w przeglądzie.

 

 

SPRAWDZIAN KLASY VI

     01.04.2015- ważna data dla uczniów klas szóstych, ponieważ tego dnia przystąpili do swojego pierwszego egzaminu. W naszej szkole sprawdzian pisało 11 uczniów. Towarzyszyły im ogromne emocje i stres, ale wierzymy, że ich wyniki będą bardzo dobre!

     Na stronie www.cke.edu.pl pobrać można arkusze z dwóch części sprawdzianu.

 


"GDY NA ZMARTWYCHWSTANIE DŻDŻYSTO I CHŁODY, DO ZIELONYCH ŚWIĄTEK WIĘCEJ DESZCZU NIŻ POGODY."

     Kilka dni przed świętami wielkanocnymi uczniowie klasy IV, przygotowani przez Pana Piotra Kajdę przypomnieli nam zwyczaje i tradycje wielkanocne obchodzone w naszym kraju. Uroczysta akademia odbyła się 31.03.2015 roku. Nie zabrakło radosnych momentów, pieśni i piosenek wielkanocnych zaśpiewanych przez dziewczynki z klasy szóstej.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     Dzień ten spędziliśmy na powietrzu, towarzyszyła nam przepiękna pogoda! Akurat 20 marca nastąpiło częściowe zaćmienie słońca, tak więc mieliśmy możliwość obserwacji tego niezwykłego zjawiska, o którym opowiedziała nam Pani Basia Szyszkiewicz. Dzieci z przedszkola i młodszych klas natomiast przygotowały piękne marzanny, które miały symbolizować odejście zimy i powitanie wiosny.


XIV GMINNY FESTIWAL PIOSENKI KABARETOWEJ

         19 marca 2015r. w Zespole Oświatowym im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie odbył się  XIV Gminny Festiwal Piosenki Kabaretowej. Nasi uczniowie również wzięli w nim udział.  Reprezentowała nas klasa  VI, piosenką z kabaretu Smile  Piosenka trenera. Wykonanie spotkało się z wielkim aplauzem.  Zajęli drugie  miejsce.

         W drugiej części festiwalu propagowano zdrowy styl życia, dlatego zorganizowano różne konkursy. Okazało się, że nasi uczniowie dobrze wiedzą jak żyć zdrowo, ponieważ w tej kategorii pokonali wszystkich uczestników. Byli najlepsi! Pierwsze miejsce trafiło w nasze ręce.

         Całe spotkanie uświetnił występ nauczycieli przebranych za gospodynie domowe, którzy wykonali piosenkę Śpiewać każdy może… .


STYPENDIA NAUKOWE

     17 marca w naszej szkole nastąpiło uroczyste wręczenie stypendiów ufundowanych przez wójta gminy Wola Mysłowska. Pierwsze stypendia otrzymało dwoje uczniów klasy VI: Gabrysia Kaszuba oraz Erwin Podołowski. Wysokość stypendiów to 150zł. Zachęcamy wszystkich uczniów do podnoszenia sobie poprzeczki i walki o lepsze wyniki!


ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA

     Od dnia 1 marca do 10 kwietnia 2015r. trwają zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2015/2016. Wniosek do pobrania u dyrektora szkoły lub na stronie internetowej w zakładce „Dokumenty do pobrania”.


DZIEŃ KOBIET

     To święto zostało uczczone niezwykle uroczyście w tym roku w naszej szkole. Przy pomocy Pani Izabeli Has oraz Pana Piotra Kajdy uczniowie z samorządu uczniowskiego wraz z klasą szóstą przygotowali zabawną część artystyczną pokazującą rolę kobiety na przełomie dziejów. W ten sposób przenieśliśmy się to czasów prehistorycznych (tak, tak, w naszej szkole pojawili się Flinstonowie!!!),  przybyli także mieszkańcy wioski indiańskiej, byliśmy w mrocznym średniowieczu oraz czasach współczesnych. Nie zabrakło także piosenek o wspaniałych kobietach: "Być kobietą" w wykonaniu Kasi Skwarek uczennicy klasy II, „Baby, ach te baby” oraz „Polskie dziewczyny” wykonanych przez Radka Głębickiego, piosenki „To nie ja byłam Ewą” w wykonaniu dziewczyn z klasy szóstej oraz piosenki „Jej portret”, którą wykonał Pan Piotr Kajda.  Erwin Podołowski przygotował piękne laurki dla wszystkich pań pracujących w szkole. Każda klasa przygotowała prezenty dla dziewczynek, więc mamy nadzieję, że dla wszystkich był to niezwykle miły dzień.

 


OGÓLNOPOLSKIE BIEGI ULICZNE "GRZMIĄ POD STOCZKIEM ARMATY"

     Dnia 21.02.2015 w Stoczku Łukowskim odbył się XV Bieg uliczny „Grzmią Pod Stoczkiem Armaty” nie zabrakło na nim reprezentacji naszego UKSu, która liczyła 8 osób. Nie jest to co prawda imponująca liczba ale nie liczy się ilość ale jakość. Po raz kolejny nasi uczniowie udowadniają, że wkładając serce podczas rywalizacji sportowej można dużo osiągnąć:

I- miejsce Patrycja Głodek kategoria klasy IV i młodsi.

I- miejsce Mateusz Kiliszek kategoria klasy V i VI.

IV- miejsce Patrycja Maślak kategoria klasy IV i młodsi.

IV- miejsce Natalia Tratkiewicz kategoria klasy V i VI.

VIII- miejsce Mateusz Tratkiewicz kategoria klasy V i VI.

IX- miejsce Paulina Jeżewska kategoria klasy IV i młodsi.

IX- miejsce Kacper Sowa kategoria klasy IV i młodsi.

XVII- miejsce Dawid Maślak klasy IV i młodsi (uczeń klasy I).

     Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów sportowych.  


PODSUMOWANIE I SEMESTRU

     30 stycznia zakończył się I semestr roku szkolnego 2014/2015. Wszyscy uczniowie zostali klasyfikowani. A oto osoby, które uzyskały najwyższe wyniki w nauce:

KLASA VI

1.    Gabriela Kaszuba – 5,09

2.    Erwin Podołowski – 5,00

3.    Natalia Tratkiewicz – 4,54

KLASA IV

1.    Michał Szyszkiewicz – 4,82

2.    Dawid Ciołek – 4,72

3.    Natalia Wójcik – 4,64

KLASA III

1.    Nikola Maślak

KLASA II

1.    Katarzyna Skwarek

2.    Tomasz Korgól

3.    Klaudia Kołodziejek

KLASA I

1.    Patryk Kaszuba

2.    Jan Kudelski

3.    Mateusz Szyszkiewicz

4.    Angelika Zatyka

 


PUCHAR REDAKTORA JANUSZA STRZAŁKOWSKIEG

     Dnia 26 stycznia w Radoryżu Smolanym odbyły się eliminacje do 60. Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego im. Redaktora Janusza Strzałkowskiego. Brały w nich udział 3 dziewczynki z naszej szkoły. Zajęły one następujące miejsca:

I- miejsce Patrycja Głodek,

III- miejsce Patrycja Maślak,

IV- miejsce Paulina Jeżewska

     Wszystkie startowały w kategorii klasy IV i młodsi zajmując bardzo dobre lokaty, dzięki czemu zakwalifikowały się na zawody rejonowe, które odbędą się w połowie marca w Skórcu. Trzymamy bardzo mocno kciuki i życzymy powodzenia w dalszej części rywalizacji.


KONCERT KOLĘD W WILCZYSKACH

     W niedziele 25 stycznia 2015 roku w kościele w Wilczyskach odbył się niezwykły koncert. Wystąpili uczniowie ze szkół z terenu gminy Wola Mysłowska. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Gabrysia Kaszuba, Natalia Tratkiewicz, Kamila Mućka, a także nasze „małe aniołki” – Zuzia Białach, Julia Bernaciak, Paulinka Szczęśniak i Patrycja Biskowska. Jako solistki zaśpiewały: Gabrysia Kaszuba i Kasia Skwarek. Dzięki pięknie wyśpiewanym kolędom nadal pozostajemy w radosnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.


ANIELSKIE ŚPIEWANIE 2015

         11 stycznia 2015 roku w Domu Kultury w Woli Gułowskiej odbył się VI Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych „Anielskie śpiewanie”. W konkursie swoje umiejętności zaprezentowało ponad dwustu uczestników – przedszkolaków uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu łukowskiego.

          Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Zuzanna Białach, Julia Bernaciak, Paulina Szczęśniak, Patrycja Biskowska – uczennice kl. I oraz Gabriela Kaszuba, Natalia Tratkiewicz, Kamila Mućka i Patrycja Mucha – uczennice kl. VI. Zespół wykonał kolędę „Małe aniołki”. Za udział w konkursie dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy  i upominki. Gabrysia Kaszuba i Kasia Skwarek wystąpiły też jako solistki.

         Uczennica klasy II -  Katarzyna Skwarek wykonała kolędę „Jezusa Narodzonego’’

i zajęła III miejsce w kategorii soliści  klasy I-III. Otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę.


DIAGNOZY PRÓBNE

     Zabawy, bale, zawody sportowe i inne wydarzenia są ważne, jednak uczniowie klasy szóstej skupiają się głównie na nauce do egzaminu kończącego klasę VI. W tym celu przeprowadzane są diagnozy próbne alby ocenić stan wiedzy uczniów.

     Dotychczas odbyły się następujące diagnozy:

1.    Wydawnictwa Nowa Era

2.    Wydawnictwa WSiP (tylko język polski i matematyka)

3.    Wydawnictwa Pearson (tylko język angielski)

4.    Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej

5.    Wydawnictwa Operon

6.    Wydawnictwa Oxford (tylko język angielski)

     Dlaczego przeprowadzamy diagnozy?

     Aby stwierdzić aktualny stan wiedzy uczniów i realizacji materiału. Dzięki temu nauczyciele wiedzą jakie braki w wiedzy mają uczniowie, jakie obszary wypadają słabiej i nad jakimi trzeba jeszcze pracować. Uczniom pokazują nad czym muszą jeszcze pracować, oraz dają możliwość zapoznania się z typami zadań egzaminacyjnych.


"JESLI NIC NIE IDZIE DOBRZE, ZADZWOŃ DO BABCI", PRZYSŁOWIE WŁOSKIE

     Nie ma dziecka na świecie, które nie wiedziałoby kiedy ich ukochani dziadkowie obchodzą swoje święto. Tradycją w naszej szkole jest zapraszanie babć i dziadków na występy ich ukochanych wnuków oraz na słodki poczęstunek. Na scenie zaprezentowali się uczniowie przedszkola, oddziału zerowego oraz klas I-III. Radości, śpiewom i tańcom nie było końca, uczniowie recytowali piękne wiersze, które wywołały uśmiech na twarzach zaproszonych gości.

     Wszystkim babciom i dziadkom życzymy sto lat!!!


KINO OBJAZDOWE

   20.01.2015 roku w naszej szkole zagościło kino objazdowe z filmem „Jak wytresować smoka 2”.

     O czym był ten film? Pięć lat po zjednoczeniu rasy smoków oraz ludzi Czkawka i Szczerbatek stają do obrony wyspy Berk przed niebezpiecznymi dzikimi bestiami, a także tajemniczym Smoczym Jeźdźcem.

     Uczniowie naszej szkoły z chęcią obejrzeli  ten film pełen przygód i zabawnych scen.

 WIGILIA

     Wigilia szkolna odbyła się w tym roku 19 grudnia. Rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez Panią Izabelę Has wraz z uczniami klasy IV. Przypomniano najważniejsze zwyczaje świąteczne, uczennice klasy VI, I i II zaśpiewały piękne kolędy i pastorałki, dzięki którym mogliśmy poczuć magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia. Po wigilii szkolnej odbyły się wigilie klasowe przygotowane przez rodziców uczniów oraz wigilia pracowników naszej szkoły. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i dobrego nowego roku!


WYJAZD NA BASEN

     Dnia 5.12.2014r. odbył się wyjazd mikołajkowy na basen do Garwolina, w którym wzięło udział 35 osób z naszej szkoły. Podczas 2 godzinnego pobytu dzieci doskonaliły swoje umiejętności pływackie a także adaptowały się do środowiska wodnego poprzez ćwiczenia w wodzie. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy dzięki czemu na buziach dzieci gościł szeroki uśmiech.


PASOWANIE

     03.12.2015 roku dosyć późno, ale nadszedł moment pasowania na uczniów. Był to bardzo uroczysty i wyjątkowy dzień dla naszych najmłodszych uczniów, którzy od tego dnia stali się pełnoprawnymi uczniami lub żaczkami przedszkolaczkami. Zaprezentowali się oni w pięknych częściach artystycznych, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie, którego dokonała Pani Dyrektor. Uczniów do tej uroczystości przygotowały panie: Teodora Pierścionek, Weronika Adamczyk, Lidia Klimek oraz Sylwia Chojniak.

 


U ALICJI W KRAINIE CZARÓW

     „U Alicji w Krainie czarów”- tak brzmiał motyw balu, który odbył się w naszej szkole 25 listopada. Bal został przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Izabeli Has, o zabawę najmłodszych zadbały panie: Weronika Adamczyk, Lidia Klimek oraz Sylwia Chojniak. W czasie balu uczniowie uczestniczyli w wielu zabawach, tańcach, przy zgaszonym świetle czytaliśmy najciekawsze fragmenty książki, towarzyszyła nam muzyka z filmu „Alicja w krainie czarów”. W czasie zabawy także przygotowany dla uczniów został poczęstunek, między innymi ciastka, które upiekli sami uczniowie pod okiem pań z przedszkola.  Była to niezwykle barwna zabawa, mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się na następnym balu!


100 LAT NASZEJ SZKOŁY

       Był piękny, słoneczny, choć listopadowy dzień. Odświętnie przystrojona nasza szkoła roztaczała wokół swój urok. Ta swoista jej aura, przyciągnęła wielu gości, a wydarzenia tego dnia na długo zostaną w pamięci wszystkich.
       Otóż, po długich i wytężonych przygotowaniach, nadszedł dzień 11 listopada 2014, kiedy to świętowaliśmy stulecie naszej szkoły. Dzień był niezwykle uroczysty i podniosły. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny oraz naszej szkoły w kościele parafialnym w Wilczyskach. We mszy brały udział poczty sztandarowe ze wszystkich szkół z terenu gminy Wola Mysłowska oraz strażackie poczty sztandarowe.
Z kościoła wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie przybyli licznie zaproszeni goście:  

-przedstawiciele władz,

- księża,

- pracownicy Urzędu Gminy Wola Mysłowska,

- radni gminy Wola Mysłowska,

- emerytowani nauczyciele,

- nauczyciele, którzy pracowali w naszej     szkole w ubiegłych latach,

- delegacje nauczycieli ze szkół,

- sponsorzy,

-absolwenci szkoły,

-uczniowie oraz rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandarów i odśpiewaniem hymnu państwowego. Gości powitała Pani Dyrektor Bożena Miszkurka. Następnie odsłonięto popiersie patrona szkoły- Tadeusza Kościuszki. Fundatorami popiersia są:  Pani Elżbieta Jarzęcka- Siwik oraz  Dyrektor szkoły Bożena Miszkurka.

Historię szkoły przygotowaną na podstawie kronik szkolnych odczytała  pani  Izabela  Has.

Był też moment przyznania nagród dla pracowników szkoły. Z rąk Wójta nagrodę otrzymała dyrektor  szkoły.

Ona też przygotowała nagrody dla długoletnich, wyróżniających się nauczycieli . Nagrody z okazji jubileuszu szkoły otrzymały:

·         Elżbieta Sokół-Broś,

·         Teodora Pierścionek.

Głos zabrali też goście: Wójt gminy Wola Mysłowska pan Władysław Mika, starosta łukowski Janusz Kozioł.

 Pani  Elżbieta Jarzęcka- Siwik, była absolwentka, córka zasłużonej nauczycielki tej szkoły, ufundowała specjalną nagrodę imienia swojej matki Zofii Jarzęckiej. Nagroda ta będzie corocznie wypłacana najlepszemu uczniowi kończącemu szkołę.  Pieniądze na pierwszą nagrodę im. Zofii Jarzęckiej zostały przekazane na ręce dyrektor szkoły.

Były kwiaty dla dyrektorów tej szkoły i wszystkich nauczycieli od wdzięcznych absolwentów.

Uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną, która rozpoczęła się polonezem. Były wiersze i piosenki oraz  scenki kabaretowe.

Uroczystość zakończył występ ukraińskiego zespołu „Kwieciste Gwiazdy”. Był to prezent od Pana Wójta dla wszystkich  zgromadzonych.

Po zakończonych uroczystościach zaroszeni goście udali się do strażnicy OSP w Jarczewie, a uczniowie, rodzice i absolwenci zostali poczęstowani tortem i bigosem.

Uroczystość mogła się odbyć dzięki sponsorom. Bardzo im dziękujemy:

·         Lidii i Andrzejowi Rogowskim - firma ARTiG,

·         Agnieszce i Bogdanowi Stoń- zakład stolarski STODOM,

·         Beacie i Leszkowi Kajda – gospodarstwo rolne,

·         Jarosławowi Ciołek- firma budowlana INVEST,

·         Wiesławowi Kamola- absolwent naszej szkoły,

·         Jadwidze  i Mirosławowi  Komar,

·         Ekofarma – Marcin Rosłaniec.

Dla całej społeczności szkolnej, był to niezwykły dzień. Bardzo dziękujemy tym, którzy pomagali w przygotowaniach. Szczególnie rodzicom:

·          Radosławowi Bogdańskiemu

·          Urszuli Kolanowskiej,

·          Marcie Zatyka,

·          Monice Biskowskiej,

·          Barbarze Mućka,

·          Iwonie Moreń,

·          Małgorzacie Kapczyńskiej,

·          Tomaszowi Skwarek,

·          Anecie Król,

Słowa wdzięczności kierujemy również dla naszego absolwenta Łukasza Skwarka za obsługę dźwiękową całej uroczystości.

  Szczególne podziękowania składamy Pani Grażynie Łysoń i Ochotniczej Straży Pożarnej  w Jarczewie. Dziękujemy za udostępnienie strażnicy i pomoc w przeprowadzeniu  uroczystości.

 

 


WYJAZD LEGIA

     Dnia 31.10.2014r. odbył się wyjazd na mecz Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin, na który pojechali uczniowie naszej szkoły. Grupa była dość liczna- składała się z 16 osób. Wszyscy byli bardzo mocno podekscytowani tym wydarzeniem sportowym i z niecierpliwością wyczekiwali pierwszego gwizdka. W trakcie trwania spotkania bardzo mocno kibicowaliśmy i wypatrywaliśmy pierwszych goli. Radosna atmosfera jaka tam ich spotkała przeniosła się potem do autobusu, gdzie przez całą drogę powrotną słychać było głośny doping. Cała grupa była bardzo zadowolona z wyjazdu i oczywiście-czekają na następne.


ZAWODY GMINNE TENIS STOŁOWY

     Dnia 15.10.2014r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Wola Mysłowska w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Rywalizacja pomiędzy szkołami była zacięta i pokazywała wielokrotnie jak dzieci angażują się podczas rywalizacji sportowej. Podczas tych zawodów nasza szkoła miała swoich przedstawicieli, którzy osiągnęli dobre wyniki i tak:

Patrycja Głodek- zajęła I miejsce w kategorii kl. III-IV.

Paulina Jeżewska- zajęła III miejsce w kategorii kl. III-IV.

Mateusz Kiliszek – zajął  III miejsce w kategorii kl. V-VI.

     W punktacji drużynowej zajęliśmy II miejsce ulegając tylko SP w Lisikierzu. Wielkie brawa dla naszych zawodników i zawodniczek, czekamy na inne osiągnięcia!!!


MODERNIZACJA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

„Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum

 

     Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego mają szansę w nowoczesny i ciekawy sposób poznawać świat, uczyć się, rozwijać i zdobywać niezbędną im wiedzę. To wszystko dzięki programowi „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych”. Program ten współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Po modernizacji zerówka diametralnie zmieniła swoje oblicze. Doposażony został nowy plac zabaw, na którym dzieci chętnie bawią się i spędzają czas. Otrzymaliśmy również nowoczesny sprzęt komputerowy: tablicę multimedialną, kserokopiarkę, drukarkę,  telewizor oraz komputer, dzięki którym dzieci mogą zdobywać wiedzę korzystając z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. „Zerówka” zyskała również nowe meble do sali, mnóstwo  pięknych zabawek, które umilają pobyt dzieciom w szkole. „Zerowiaki” zdecydowanie chętniej się uczą i przychodzą do szkoły. Z tych funduszy przeprowadzony został również remont kuchni. Zakupiona została lodówka i taboret gazowy.

     W imieniu dzieci i rodziców dziękujemy Panu Wójtowi Gminy za wszystkie pozytywne zmiany w naszej szkole.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.”

MARK TWAIN

     14 października to dla wszystkich osób pracujących w oświacie dzień do uroczystego świętowania. Tak też było w tym roku w naszej szkole, uczniowie klasy IV i VI wystąpili w krótkiej części artystycznej przygotowanej przez Panią Izabelę Has, wręczyli kwiaty pracownikom szkoły, Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla nauczycieli za ich pracę, w tym roku otrzymały je Panie:

Dorota Kowalczyk,

Danuta Władzińska,

Izabela Has,

Barbara Szyszkiewicz,

Krystyna Sudowska,

Barbara Pietryka.

     Głos także zabrał obecny na uroczystości wójt gminy Wola Mysłowska Pan Władysław Mika. Złożył życzenia Pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom obsługi. Życzenia w imieniu Rady Rodziców złożyły panie Iwona Moreń, Anna Koziej i Marta Szczęśniak. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele otrzymali od rodziców piękny tort.

 


12 PAŹDZIERNIKA 2014 - XIV DZIEŃ PAPIESKI

     "JAN PAWEŁ II - ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE"

     Decyzją Konferencji Episkopatu Polski tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy 12 października pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. Temat świętości, jako fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II powraca jako treść kolejnego Dnia Papieskiego. Niewątpliwie świętość jest dla dzisiejszego świata tematem z jednej strony wstydliwym i wręcz niechcianym, a z drugiej, czasem co prawda nie wprost, ale niezwykle pożądanym.

     Aby upamiętnić sylwetkę Papieża Polaka Pani Agata Piętka z uczniami klasy IV i VI przygotowała akademię, w której uczniowie przypomnieli nauczanie Jana Pawła II.

 


100 LAT NASZEJ SZKOŁY

     Pierwsze wzmianki o szkole w Jarczewie pochodzą już z roku 1914, w związku z tym w tym roku obchodzić będziemy stulecie istnienia naszej szkoły. Uroczyste obchody odbędą się 11 listopada. Już teraz wszystkich absolwentów serdecznie zapraszamy!


50 LAT GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

IM. GUSTAWA WYSSOGOTY ZAKRZEWSKIEGO W WOLI MYSŁOWSKIEJ

     Nieco mniejszy, ale niemniej ważny jubileusz obchodziła 24 września 2014 roku Biblioteka Publiczna w Woli Mysłowskiej. Z tej okazji przybyło wielu znamienitych gości: urzędnicy państwowi, bibliotekarze, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz wierni czytelnicy biblioteki. Ci ostatni w ramach uznania za czytelnictwo otrzymali nagrody książkowe, wśród nich był Maksymilian Szewczak, uczeń klasy VI, który w bibliotece spędza bardzo dużo czasu i jest chłopcem niezwykle oczytanym. Gratulujemy mu tego wyróżnienia i życzymy aby inni uczniowie poszli w ślady Maksa. Także dyrektorzy szkół, w tym nasza Pani Dyrektor złożyli życzenia Pani Ewie Koniecznej- dyrektor biblioteki, życząc jej dalszych lat owocnej pracy oraz wręczając upominki. Zaproszenie na obchody otrzymały także Panie: Elżbieta Sokół Broś, Barbara Szyszkiewicz oraz Izabela Has.

 


MALOWANIE

     Weekend 19-21 września przyniósł zmiany w wyglądzie dwóch klas na górnym korytarzu- uczniowie klasy IV i VI już w poniedziałek zobaczyli nowy wygląd swoich klas, a to wszystko z inicjatywy Pani Dyrektor, wychowawców- Pani Barbary Szyszkiewicz i Pani Izabeli Has oraz rodziców, bez których wykonanie prac nie byłoby możliwe! To właśnie oni bardzo chętnie poświęcili swoje wolne dni aby klasy ich dzieci były piękne i kolorowe. Każdy w miarę swoich możliwości dołożył starań i stawił się do prac, które wymagały ogromnego wysiłku.

Dlatego też chcielibyśmy szczególnie wyróżnić i podziękować za pracę:

Panu Mariuszowi Owczarczykowi

Panu Sylwestrowi Szewczakowi

Pani Wiolecie Podołowskiej

Pani Barbarze Mućka

Pani Beacie Kaszuba

Panu Markowi Głębickiemu

Panu Karolowi Bańcerkowi

Pani Magdalenie Głodek

Pani Edycie Maślak

Pani Edycie Ciołek

Pani Joannie Orzełowskiej

Pani Monice Jeżewskiej


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    

     19 września uczniowie kolejny raz wybrali swoich przedstawicieli do samorządu uczniowskiego. Najwięcej głosów otrzymały:

Natalia Tratkiewicz (33głosy)

Gabriela Kaszuba i Patrycja Głodek (24głosy)

 i to one będą w tym roku przedstawicielkami samorządu w naszej szkole. Wybrano także w głosowaniu opiekuna samorządu, została nim Pani Izabela Has zastępując tym samym na stanowisku Panią Elżbietę Sokół Broś, która opiekunem była przez 33 lata.

Pani Eli za jej pracę serdecznie dziękujemy!!!


SKO

     Każdy z uczniów naszej szkoły ma możliwość oszczędzania swoich pieniążków na kontach Szkolnej Kasy Oszczędności prowadzonej przez bank PKO. Obecnie w naszej szkole oszczędza już około 30 uczniów i jest ich coraz więcej. W tym roku, bank PKO nagrodził uczniów, którzy oszczędzili najwięcej pieniędzy, byli to:

 

Julia Bernaciak

Radosław Głebicki

Kuba Grudziński

Paweł Grudzień

Paweł Sudowski

Norbert Szczęśniak

Paulina Szczęśniak

Mateusz Głodek

     Wszyscy uczniowie posiadający konta otrzymali przeróżne gadżety: zeszyty, podkładki pod myszki, długopisy, piórniki, naklejki, ołówki.

     Co zrobić by należeć do SKO?

     Wystarczy od opiekuna SKO- Pani Izabeli Has wziąć specjalny formularz, wypełnić go i poczekać jakiś czas na założenie konta. Od tego momentu można będzie oszczędzać już swoje pierwsze pieniądze!


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     Wszystkie dzieci wiedzą, jak ważna jest kwestia bezpieczeństwa, w związku z tym w naszej szkole pojawili się policjanci, którzy przeprowadzili pogadanki z naszymi uczniami, mające na celu pogłębienie ich wiedzy na temat bezpiecznych zachowań na drodze. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły podzieleni na dwie grupy. Wszyscy chętnie odpowiadali na pytania i co się okazało, mają dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa.


ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY...

Przypominamy, że w związku ze zmianą dowozów uczniów zmieniły się godziny rozkładu zajęć w szkole oraz dowożenie uczniów:

1.    8.00- 8.45

2.    8.50- 9.35

3.    9.40- 10.25

4.    10.40- 11.25

5.    11.30- 12.15

6.    12.20-13.05

Poza długą przerwą o 10.35 (15 minut), pozostałe przerwy trwają 5 minut.

Dowożenie ranne:

Pierwsza trasa:

Autobus kursowy zabiera dzieci z Zawalin i Dworni ok. 7.24 i przywozi na przystanek autobusowy przy szkole.

Druga trasa:

7.40- autobus zabiera dzieci z Huty Zadybskiej

7.45- Stara Huta

7.55- przyjazd do Jarczewa

Odwóz popołudniowy:

Pierwsza trasa:

13.05- autobus odwozi dzieci do Dworni i na Zawaliny

Druga trasa:

13.25- autobus odwozi dzieci na Starą Hutę i Hutę Zadybską

14.50- drugi odwóz z Jarczewa (przystanek przy punkcie katechetycznym)

Wpłata na ubezpieczenie na rok szkolny 2014/2015 wynosi 28 złotych. Pieniądze wpłacamy u wychowawców klas.

 


DO SZKOŁY WRACAĆ CZAS...

W tym roku pierwszy września wypadł już w poniedziałek, w związku z tym wszyscy nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami zjawili się w szkole w pełnej gotowości do rozpoczęcia roku szkolnego. Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą, na której uczniowie klasy pierwszej poświęcili swoje plecaki i przybory szkolne, następnie spotkaliśmy się na uroczystej inauguracji roku szkolnego w szkole. Pani Dyrektor serdecznie powitała zebranych gości, Księdza Proboszcza Romualda Pawluczuka i Księdza wikariusza Arkadiusza Śledzia, zastępcę wójta Panią Kingę Szerszeń, nowych nauczycieli Panią Sylwię Chojnik, Pana Piotra Kajdę, nauczycieli już pracujących, rodziców i uczniów. Pierwszy września to także rocznica wybuchu II wojny światowej, w związku z tym wszystkich biorących w niej udział uczciliśmy minutą ciszy. Pani Dyrektor uroczyście zainaugurowała także obchody stulecia szkoły, jako że pierwsze wzmianki o szkole pochodzą już z roku 1914. Będzie to zatem bardzo pracowity i intensywny rok i dla nauczycieli i dla uczniów!